Storočiami bol tento obraz zdrojom nespočetných zázrakov. V istej talianskej dedine neďaleko Ríma postavili kostol na počesť Panny Márie Dobrej rady, ktorý však časom chátral. Miestni ľudia nemali dostatok peňazí na jeho obnovu, a tak sa modlili a čakali na zázrak.

Podľa ľudovej legendy dňa 25. apríla 1467 pred omšou na počesť sv. Marka, boli dedinčania svedkami nádherného momentu. Počuli melodickú hudbu prichádzajúcu zhora a keď sa pozreli nahor, zbadali nádherný biely oblak plný svetla. Oblak pomaly klesal a nakoniec ostal akoby visieť cez stenu v bočnej kaplnke kostola. Neskôr však začal pomaly miznúť a na jeho mieste ostal zázračný obraz Panny Márie. Takmer okamžite boli chorí uzdravení. Od momentu, keď sa na stene zobrazil obraz, začali si miestni dedinčania uctievať Pannu Máriu dobrej rady a na jej príhovor sa udialo nespočetne veľa uzdravení.

Napriek tomu, že obraz prišiel z neba, išlo o obraz skutočný, ktorý bol zázračne prenesený z kostola v Albánsku. Po niekoľkých vojenských porážkach vznikla obava, že by bol tamojší kostol zničený a vzácny obraz znesvätený. Istí dvaja muži boli v tom čase svedkami toho, ako sa obraz Panny Márie zdvihol zo steny kostola a letel do neba. Obraz letiaci po oblohe nasledovali a došli až do Ríma, kde sa z oblohy úplne vytratil.

Po vyšetrovaní sa zistilo, že onen obraz z Albánska bol presne ten, ktorý doletel z neba do kostola Panny Márie dobrej rady. Bez ohľadu na presný pôvod je spomínaný obraz obľúbený medzi veriacimi po celom svete a prostredníctvom príhovoru Panny Márie dobrej rady sa vo svete neustále dejú zázraky.

Tip na knihu: Fatima – celá pravda, Pobožnosť k Bolestnej Matke Božej, Slzy v La Salette: Zjavenie, ktoré otriaslo Cirkvou. Knihy si môžete zakúpiť na stránke Zachej.sk.