Dvojičky, ktoré v detstve zasvätili Panne Márii, sa stali Božími služobníkmi. On sa stal kňazom a ona rehoľnou sestrou.

Už ako deti sa Monica a Cristian Moyaovci ocitli na pokraji smrti s vážnym pľúcnym ochorením. Matka ich obidve v zúfalstve zasvätila Panne Márii a deti sa zázračne zotavili. Cristian Moya pôsobí v súčasnosti ako kňaz a jeho sestra Monika Moyaová zložila minulý rok svoje posledné sľuby v Kongregácii dcér Márie Prozreteľnosti, ktorú založil sv. Alojz Guanella.

V rozhovore s ACI Prensa pripomenula Monica, že ich matka im pred niekoľkými rokmi porozprávala príbeh ich zasvätenia Márii. Dvojčatá sa narodili 15. januára 1974 v provincii San Antonio v regióne Valparaiso v Čile. Oboch postihol ťažký zápal pľúc, keď mali približne tri mesiace. Lekári informovali rodičov o kritickom stave ich detí, pričom im ako poslednú z možností navrhli transfúziu krvi. Matka, ktorá stratila svoje 1-ročné dieťa kvôli problémom s jeho srdiečkom, sa tentokrát rozhodla dvojčatá zasvätiť Panne Márii s titulom Nuestra Señora Purísima de Lo Vasquez – veľmi uctievaná a milovaná v Čile.

„Moja mama hovorí, že jedinou vecou, ktorá sa jej napadla, bolo obetovať nás Panne Márii a vložiť nás do jej rúk. A tak sme zázračne vyzdraveli,“ povedala sestra Monica. Možno sa na to môžeme pozerať ako na jednoduchú náhodu, ale z oboch týchto deti vyrástli kňaz a mníška. Cristian mal svoju kňazskú formáciu v seminári, ktorý sa nachádza hneď vedľa svätyne Nuestra Señora Purísima de Lo Vásquez – v tom istom kostole, kde sa ich matka modlila za záchranu svojich detí.

Sestra Monica uviedla, že obetovanie jej matky ju značne zasiahlo a preto si myslí, že Pán prijal jej obetu a poslal oboch na cestu, po ktorej momentálne kráčajú. Monica hovorí: “Aj moji rodičia prispeli modlitbou, kresťanskou formáciou a svojím príkladným životom v manželstve.“

Popri Panne Márii je povolanie rehoľnej sestry pevne zviazané s osobou svätého Jozefa, patrónom jej kongregácie a ktorého slávnosť sa zhoduje s dňom začiatku jej postulátu, potom noviciátu a taktiež zloženia svojich prvých sľubov. Zatiaľ čo je zvykom, že rehoľné sestry skladajú svoje slávnostné sľuby do rúk biskupa, sestra Monica dostala povolenie zložiť sľuby do rúk svojho dvojčaťa, ktorý tiež celebroval svätú omšu v onen slávnostný deň. Sestra Monica považuje svoje povolanie za dar a zázrak. „Je to niečo, čo prekonalo všetko, čomu rozumiem. Je to veľmi zvláštna milosť, ktorá mi pomáha hovoriť Bohu áno každý deň.“

zdroj: Aleteia

Tip na knihu: Zasvätenie sa Ježišovi skrze Máriu, 5 novén k Panne Márii, Pomocnici kresťanov, Novéna k Nepoškvrnenému počatiu Panny Márie. Knihy si môžete zakúpiť na stránke Zachej.sk.