V deň smrti Jána Pavla II. 2. apríla 2005 som bol v aute tri hodiny na ceste do New Hampshire neďaleko Bostonu, keď mi volala manželka. Povedala mi, že pápež zomrel. Pokračovali sme v jazde, až sme došli do kostola, kde sa zhromaždilo viac ako tisíc ľudí.

Ruženec začal o 18:00 a zjavenie bolo o 18.40. Madona vyzerala veľmi radostne a ako vždy sa modlila za všetkých a žehnala všetkým, ktorí boli v kostole. Keď som jej odporučil všetkých tých prítomných, zjavil sa po jej ľavici Svätý Otec. Vyzeral ako 60-ročný človek, ale pritom mladšie; stál tvárou k Madone a usmieval sa. Pozeral som sa na Svätého Otca, a aj Madona sa pozerala smerom k nemu.

Po chvíli sa Madona pozrela späť na mňa a povedala tieto slová: “Drahý synu môj! Pozri, môj syn je so mnou.“ Moment, keď som uvidel Svätého Otca, trval asi 45 sekúnd. Ak by som mal opísať ten okamih, keď som uvidel Svätého Otca vedľa Panny Márie, povedal by som, že celé to bolo taká zvláštna intímna chvíľa – objatie Nebeskej Matky. Nikdy som nemal príležitosť stretnúť Svätého Otca naživo, aj keď sa s ním ostatní vizionári osobne stretli niekoľkokrát. Dnes som za to vďačný predovšetkým Madone, lebo mi dala možnosť uvidieť Svätého Otca s ňou v Nebi.

Ivan Dragićević

Tip na knihu: Pod ochranným plášťom Márie, Kecharitomene – Milostiplná, Život Panny Márie vo videniach Luisy Piccarrety. Knihy si môžete zakúpiť na stránke Zachej.sk.