Sv. Páter Pio vyprosil veľa zázrakov skrze korunku Najsvätejšieho srdca Ježišovho. Modlil sa ju za všetkých, ktorí prosili o jeho modlitby a jeho príhovor v zložitých veciach. Boli medzi nimi aj Paola a Giovanni Siena, taliansky pár, ktorému mystik z Pietrelciny prisľúbil vymodlenie deviatich detí. 

Stretnutie s Pátrom Piom

Giovanni Siena sa s mníchom stretol v 20. rokoch 20. storočia. Muž bol jedným zo zamestnancov Casa Sollievo della Sofferenza – Domu úľavy v utrpení, ktorý založil Pio. Siena sa s mystikom prvýkrát stretol už počas svojho prvého svätého prijímania v roku 1928. Mal vtedy 8 rokov. Po niekoľkých rokoch sa ich cesty opäť skrížili. Giovanni žil v San Giovanni Rotondo. Predtým, než prišiel do Domu úľavy, pracoval v bani, neskôr bol zamestnaný ako učiteľ. Vyskúšal si aj žurnalistiku.

Modli sa za dobrého človeka

Jeho budúca manželka Paola tiež často navštevovala tohto stigmatika. Podľa jej svedectva v roku 1949 bola vďaka príhovoru sv. Pátra Pia zázračne uzdravená. Už ako dvadsaťročné dievča trpela depresiami, mala problémy s pľúcami a tráviacim systémom. Žila v San Giovanni Rotondo, takže mnícha vídala takmer každý deň. Často sa uňho spovedala. Stalo sa, že pri jednej spovedi zabudla vyznať všetky hriechy. Páter Pio jej vtedy pomohol dopovedať zvyšné. Mystikovi sa zverila, že by si chcela založiť rodinu, mať manžela a deti. Hlboko túžila po skutočnej láske. Paola mala v tom čase 21 rokov a musela sa rozhodovať o svojej budúcnosti. A o tom práve hovorila s mníchom. Spýtal sa jej: „Čo chceš?“ Žena odpovedala, že veľmi miluje deti. „Modlime sa teda, aby ti Pán dal spoznať dobrého mladého muža,“ odpovedal Páter Pio. Dal jej k tomu aj niekoľko rád: časté spovede, každodenné sväté prijímanie a obmedzovanie sexuálneho kontaktu.

Buďte šťastní

Postupom času sa o ňu začal zaujímať istý mladý muž. Bol to práve Giovanni. Po šiestich mesiacoch zasnúbenia a neustálej modlitby jeden za druhého si mladí ľudia povedali svoje sviatostné „áno“. 27. augusta 1950 počas svätej omše o 5.00 hod. ráno im Páter Pio vysluhoval sviatosť manželstva. S emóciami oslovil novomanželom slová: „Buďte šťastní, buďte šťastni, buďte šťastní.

„Recept“ Pátra Pia

Paola a Giovanni však nemohli mať deti. Ukázalo sa, že žena trpí hypopláziou maternice. Páter Pio tentokrát nenechal svojich priateľov v ich zložitej situácii. Sľúbil im, že sa za nich bude modliť korunku k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu. Prorokoval Giovannimu, že s manželkou budú mať kopu detí: „Budeš mať toľko detí, koľko je anjelských zborov,“ odpovedal mních. Od tej doby bol kapucín ich stálym duchovným vodcom. Ich prvá dcéra sa narodila 24. júla 1951. Dieťa čoskoro vážne ochorelo a lekári jej nedávali veľké šance na prežitie. Manželia sa rozhodli, že pôjdu za Pátrom Piom a požiadali ho o radu a požehnanie. Mystik povedal smutným rodičom, aby sa nebáli, lebo dieťa bude žiť dlho a nezomrie. 

Manželia sprevádzali stigmatika až do jeho smrti v roku 1968. Spovedali sa uňho, často prosili o modlitby a duchovné rady. Už ako stará žena si Paola spomína: „Po takmer šesťdesiatich rokoch spoločného života môžem povedať, že recept Pátra Pia zafungoval. S Giovannim sa milujeme ako v prvý deň.

30 rokov so svätým mužom

V knihe Svätý Páter Pio opisuje Giovanni Siena život v blízkosti kapucínov. Rozpráva o osobných spomienkach, ktoré čitateľovi umožňujú zažiť neobyčajnú duchovnosť mystika z Pietrelciny. „Nehľadajte tu hrdinov,“ píše Siena, “je len jeden hrdina. Postavy okolo neho sú iba štatistami. Ak tu nájdete hrdinu, bude to v lepšom prípade autor.” Giovanni, ktorý nažíval povedľa svätého rehoľníka, zažíval viac než 30 rokov v srdci pokoj, vnútornú blaženosť a útechu v ťažkých životných chvíľach.

Spoveď u Pátra Pia

V spomínanej publikácii si tento muž spomína na jeden z príbehov: Udivovalo ma, keď si počas tých nekonečných spovedí dovolil osobné zamyslenie. „Nechaj ma vydýchnuť,“ povedal a pristúpil so stoličkou na miesto, kde som na schodíku kľačal očakávajúc rozhrešenie. Bolo mi to trápne, pretože som svoj čas už dávno vyčerpal, ale nevedel som, či vstať, alebo čakať na požehnanie. Presunul sa so stoličkou a vrazil mi kolenom do nohy, na pár sekúnd sa v tejto polohe zastavil, akoby chcel svoju energiu preniesť na mňa. Odchádzal som zo spovednice prekvapený, ale šťastný z takého darčeka – z pocitu dobra a pokoja, ktorý prebýval v celom mojom tele.

Tip na knihu: Posledný boj o rodinu, Ako oslobodiť a uzdraviť rodiny, 13 utorkov ku cti svätého Antona za naše rodiny, Modlitby za uzdravenie a oslobodenie rodín