Má exorcista strach? Aký je najobľúbenejší diablov hriech? Tieto a ďalšie otázky boli obsahom rozhovoru s dominikánskym kňazom, otcom Juan José Gallegom, exorcistom arcidiecézy v Barcelone v Katalánsku (Španielsko).

O. Gallego menovaný už 10 rokov za exorcistu povedal pre denník El Mundo, že podľa jeho skúsenosti je pýcha hriechom, ktorý má diabol najradšej.

Na otázku, či sa niekedy bojí odpovedal Gallego, že spočiaku sa veľmi bál. “Všetko, čo som musel urobiť, bolo pozrieť sa cez rameno. Zbadal som démonov … a na druhý deň som už robil exorcizmus.” Prikazujem ti! Nariaďujem ti! “… a Zlý vo veľkom kriku na mňa volal: “Galleeeego, to si prehnal.” To mnou otriaslo. Avšak diabol nie je silnejší ako Boh.”

Keď exorcistu vymenovali do úradu, príbuzná mu povedala: “Juan José, vážne sa bojím, pretože vo filme Exorcista jedna osoba zomrela a druhá vyskočila von cez okno.”  Povedal som jej: “Nezabudni, že diabol je (len) stvorenie Boha.”

“Keď sú ľudia posadnutí,strácajú vedomie, hovoria cudzím jazykom, majú obrovskú silu, cítia sa naozaj zle. Počas exorcizmu môžete vidieť veľmi vyčerpaných ľudí, ktorí zvracajú a rúhajú sa. Raz bol na exorcizme istý chlapec, ktorému démon v noci zapálil košeľu. Povedal mi, čo mu démoni navrhovali, aby urobil: Ak s nami uzavrieš zmluvu, už nebudeš musieť prejsť cez to, čím teraz prechádzaš. “

Otec Gallego tiež varoval, že praktiky New Age – reiki a joga môžu byť vstupnými bránami pre démonov. Povedal tiež, že závislosti sú typom posadnutia.

“Keď ľudia prechádzajú krízou, trpia viac. Môžu sa cítiť beznádejne. Majú pocit, že v ich vnútri sa nachádza diabol,” povedal.

Tip na knihu: Zhubný špiritizmus, Diabolské posadnutia a exorcizmus, Boj Panny Márie a diabla počas exorcizmov