Už v januári poľský kňaz Bartek Rajewski uverejnil na svojom FB profile prvý mimoriadny príbeh poľskej komunity v Londýne. Dnes kňaz Bartek Rajewski, farár poľskej farnosti zasvätenej sv.
Vojtechovi v Londýne (Poľská katolícka misia v Južnom Kensingtone) vydal svedectvo o ďalšom zázraku na príhovor sv. Šarbela.

„Som presvedčená, že moje uzdravenie nie je náhoda. Toto je Boží zázrak! Dúfam, že toto svedectvo pomôže ľuďom, ktorí sú v podobnej situácii ako ja a ľuďom, ktorí strácajú vieru v Boha a Jeho dobrotu!

Všetko to začalo pred 4 rokmi, keď som bola poslaná na operáciu na odstránenie cysty z mojich ženských orgánov. V tej dobe som nevedela, že som chorá, pretože magnetická rezonancia nevykazovala žiadne rakovinové bunky, takže sa mi zdalo, že síce idem na operáciu; ale nie je to nič vážne. Po operácii biopsia ukázala, že ide o rakovinu, ktorá má sklon k malignite a rýchlo sa šíri po celom tele. Ukázalo sa, že tento typ nádoru sa rád vracia, čo je dôvod, prečo sa lekári rozhodli sledovať ma každé 3 mesiace, či sa vo mne nič nevyvíja.

Rakovina vaječníkov je jednou z najnebezpečnejších a najmenej rozpoznateľných, pretože sa vyvíja prakticky asymptomaticky a keď sa zistí, často je neskoro na pomoc. Mnoho žien umiera v ranom veku.

Po dvoch rokoch, v roku 2015, ma informovali lekári, že mám iný nádor a musí byť odstránený čo najskôr. Stanovisko bolo potvrdené a ja som bola poslaná na ďalšiu operáciu na odstránenie nádoru. Lekári potvrdili, že ak by som nebola taká mladá, odstránili by moje reprodukčné orgány, aby sa zbavili rizika rakoviny.

Keď lekár prišiel ku mne s výsledkami biopsie po operácii, povedal, že som mala veľké šťastie a že nádor bol odstránený na poslednú chvíľu. Dodal, že by som mala ísť do kostola zapáliť sviečku a ďakovať Bohu. Po operácii som bola stále kontrolovaná každé tri mesiace: nádorové markery a ultrazvukové vyšetrenia.

V októbri 2017 sa objavila cysta. Lekári sa rozhodli zopakovať vyšetrenie v decembri. V decembri som dostala správu, že ide o rakovinu a operácia je indikovaná čo najskôr. Lekár vyhlásil, že ďalší voľný termín operácie je 5. januára. Požiadala som o ďalšie testy magnetickej rezonancie. Po vyšetrení som sa vrátila do Poľska, aby som sa poradila s lekárom, ktorý ma pred dvoma rokmi operoval. Potvrdil diagnózu a povedal mi, aby som sa pripravila na operáciu najneskôr do konca februára.

Rozhodla som sa obetovať túto starosť Ježišovi. Vložila som kus papiera so svojou chorobou na kríž visiaci doma a povedala som: “Ježišu, postaraj sa o to ty!” Tiež som dostala veľa modlitebnej podpory od mojich priateľov a rodiny.

Vďaka svätým omšiam som cítila milosť pokoja vo svojom srdci, že Ježiš bol so mnou. Nevedela som, čo sa so mnou stane, ale naozaj som chcela žiť pre svoje dieťa. Dôverovala som!

Priniesla som si domov relikvie svätého Šarbela. Modlila som sa za zázrak uzdravenia v mojej farnosti i doma z celého srdca. Boh bol so mnou, keď som plakala, modlila sa za milosť uzdravenia.

5. februára som čakala na lekára a sedela som sama v čakárni. Požiadala som v modlitbe o prítomnosť a podporu počas tejto ťažkej konverzácie zosnulých z mojej rodiny: môjho otca a švagrinú, aby mi pomohli urobiť múdre rozhodnutie o operácii. Spomenula som aj svätých z našej farnosti: sv. Faustínu, sv. Šarbela, sv. Vojtecha a sv. pátra Pia. Požiadala som ich, aby boli so mnou. Musela som sa aj trochu smiať sama sebe, lebo som si predstavila, ako by sa lekári tvárili, keby mohli vidieť s akým podporným tímom som prišla do ambulancie. Bola som pripravená na to najhoršie.

Lekár povedal, že rezonancia nevykazovala žiadne rakovinové bunky, ale to nemôže byť 100% isté. Kvôli mojej lekárskej histórii, musia mať istotu. Spýtal sa ma, či súhlasím s ďalším vyšetrením. Mal ho urobiť lekár, ktorý vykonal moju operáciu pred štyrmi rokmi. Po vyšetrení aj tento lekár povedal, že som zdravá, ani najmenší nádor!

Potriasol mi rukou a gratuloval mi! Plakala som šťastím. Boh ma uzdravil! Toto je zázrak! Cítila som sa, že som dostala nový život! Ježiš je môj Pán.

Tip na knihu: Svätý Charbel, ochraňuj naše rodiny!, Uzdravený mocou Ježiša, Božie uzdravujúce milosrdenstvo. Knihy si môžete zakúpiť na Zachej.sk.