Bassem Zakaria Moussalli je dieťa, ktoré sa narodilo v roku 2017 v Homse sunnitskej moslimskej rodine. Spolu so svojou matkou Nahlou Mahmoud Moussalli a babičkou navštívili hrob sv. Šarbela a zúčastnili sa sprievodu od pustovne do kláštora. 

Chlapec sa narodil ochrnutý, tak hovoria lekárske správy. Jeho stará mama – priamo pri hrobe svätého vzala niekoľko zrniek piesku a vložila mu do úst. Počas omše si jedna z veriacich menom Aline Awad vzala kúsok látky namočenej v oleji sv. Šarbela a pomazala ním pokožku dieťaťa (hlavu, ruky a nohy). V tom momente začal chlapec hýbať rukami, nohami, hlavou a rozprávať krátke slová. Uzdravenie je súčasťou lekárskej správy z 22. augusta 2019. 

Procesia na počesť sv. Šarbela sa koná každý 22. deň v mesiaci na pamiatku uzdravenia Nohada el Cahmida v roku 1993. Svätý vo sne požiadal ženu z Libanonu, aby do konca života chodila na svätú omšu do Annaye, a tak si pripomínala túto udalosť. Sprievod každý mesiac priťahuje davy veriacich.

Tip na knihu: Svätý Charbel, ochraňuj naše rodiny!, Svätá Rafka: Kvet Libanonu, Svätý Alojz Gonzága, Príbeh svätej Rity, Tajomná sila svätej Filomény, Svätá Monika: Moc vytrvalej modlitby. Knihy si môžete zakúpiť na stránke Zachej.sk.