Je to zázrak, medicína, alebo oboje? Posúďte sami. Brazílska matka troch detí Greicy Schmitt sa nedávno podelila o svoje svedectvo o tom, ako sa jej najmladší syn Lazar vyliečil z rakoviny po tom, čo sa rodina modlila k sv. pátrovi Piovi. Jej slová boli uverejnené na instagramovom účte venovanom tomuto veľkému talianskemu svätcovi.

Príbeh sa začal v októbri 2016, keď sa istý zasvätený člen miestnej katolíckej náboženskej komunity s názvom Cesta (O Caminho v portugalčine) stretol s touto rodinou po omši v ich farnosti. Spýtal sa ich, ako sa volá ich najmladší syn, a povedal im, aby sa zaňho modlili k sv. pátrovi Piovi. Rodina o svätcovi vtedy ešte vôbec nepočula, ale okamžite začali viac a viac spoznávať jeho život a s nadšením sa pustili do jeho uctievania.

Ešte však nevedeli, na čo Lazár potreboval modlitby, ale zrejme Duch Svätý vtedy prehovoril do srdca a mysle tej zasvätenej duše. V máji 2017 diagnostikovali mladému chlapcovi – v tom čase mal len jeden a pol roka – retinoblastóm (malígny karcinóm v očiach) a tieto modlitby náhle nadobudli iný – nový význam. Greicy vo svojom svedectve hovorí: „Naša viera a dôvera v príhovor sv. pátra Pia nás posilnili.

Malý Lazar podstúpil deväť mesiacov chirurgických zákrokov a liečby. Jeho matka hovorí: “Po poslednom podaní chemoterapie, som prosila pátra Pia o večnú ochranu pre Lazara a sľúbila som mu, že darujem jeho nádherný portrét komunite Cesta.” A svoj sľub aj splnila v januári 2017 a obraz svätca priniesla 23. septembra toho istého roku, v deň, keď cirkev slávi spomienku na sv. pátra Pia.

Lazarus sa dostal z rakoviny. Žije so svojimi rodičmi a dvoma staršími bratmi, Joãom (Ján) a Augustom v Paraná v južnej Brazílii. Traja chlapci sú miništrantmi a milujú jazdu na koni. Niektorí ľudia môžu tvrdiť, že k vyliečeniu došlo zručnosťou lekárov, ale musíme si uvedomiť, že si Boh oveľa častejšie použije ľudí ako nástroj. Príhovor sv. pátra Pia pomohol rodine získať silu a nádej a my môžeme odôvodnene veriť, že vyprosil milosť od Boha, aby usmerňoval lekársky tím liečiaci Lazara a posilňoval zdravie mladého chlapca.

Nech viera, ktorá viedla rodinu Schmittovcov ťažkou ​​skúškou rakoviny a udržiavala ich v sile a nádeji, je naďalej ich pevnou skalou a základom a nech sv. páter Pio aj ďalej stráži Lazara a jeho bratov v celom ich živote. Sv. páter Pio, oroduj za nás všetkých!

zdroj: Aleteia

Tip na knihu: Páter Pio a očistec, 365 dní s Pátrom Piom, 26 apoštolov ruženca. Knihy si môžete zakúpiť na stránke Zachej.sk.