Cibórium s konsekrovanými hostiami našli neporušené uprostred sutín po požiari v kostole St. Niño v štvrti Pandacan hlavného mesta Filipín Manilla.

Tak uviedol v nedeľu farár tamojšej farnosti. O. Sanny de Claro povedal, že cibórium bolo iba jednou z mála vecí, ktoré sa po tragédii zachovali. Následne ich umiestnili do bezpečia. Cibórium podľa jeho slov zachránili v piatok po požiari, keď sa niektorí cirkevní pracovníci pokúsili vyhľadať 400-ročnú podobizeň dieťaťa Ježiš. „Keď sme otvorili cibórium, našli sme konsekrované hostie,“ povedal plný emócií don. De Claro vo svojej homílii počas omše mimo poškodeného kostola.

Toto je najväčší zázrak. Počas hľadania sme našli posvätené hostie. Doviedlo nás to k Ježišovi,“ povedal. Cibórium a hostie sú teraz uschované vo farskom kostole San Fernando de Dilao v Paco. Farnosť tiež oznámila, že 400-ročná drevená socha St. Niño a ďalšie náboženské ikony zhoreli. Ale o. De Claro povedal, že sa im podarilo zachrániť jednu z „tres potencias“ (tri lúče), obhorenú palicu, žezlo a rúcho, ktoré mala soška na sebe, keď požiar vypukol. Dodal, že niektoré liturgické predmety, ako napríklad kalichy, zostali neporušené a stále sa dajú použiť. Tieto pozostatky v najbližších dňoch ukážu verejnosti. O. De Claro potom poprosil farníkov, aby nestrácali nádej napriek týmto „výzvam“. „Sme cirkev. Začnime odznova. Nanovo postavíme chrám našej viery,“ povedal.

Tip na knihu: 21 spôsobov adorácie, 7 tajomstiev Eucharistie, Duša Kristova, posväť ma. Knihy si môžete zakúpiť na stránke Zachej.sk.