„Milujem stretnutie s dospelými, ktorým som pomohla prísť na svet. Ale vždy mám aj zmiešané pocity, pretože všetci ľudia, ktorých som zabila, sa mi tiež pripomínajú. Uvedomujem si, že som sériový vrah,“ hovorí gynekologička Kathi Aultman.

V niektorých štátoch USA sa už niekoľko rokov bojuje za zákon „Heartbeat Protection Act.“ Návrhy v rôznych štátoch sa mierne líšia, ale všetky predpokladajú – ako to naznačuje názov -, že plod by mal byť chránený od chvíle, keď srdce začne biť. V niektorých štátoch ho prijali parlamenty, avšak v iných prípadoch boli zrušené a návrh je stále otvorený v Iowe.

V rámci verejného vystúpenia v parlamente pôrodníčka – gynekologička s 35-ročnými skúsenosťami, Kathi Aultman, vystúpila so svedectvom zo svojho vlastného svedomia.  Jej reč zverejnila na svojom FB profile  spoločnosť Pro Life Action.

„Keď som chodila na lekársku fakultu, verila som, že potrat na požiadanie je súčasťou práv žien. Nemala som viac sympatií s ľudským plodom ako s kuracím embryom, ktoré som počas štúdia pitvala „– pripustila. Vykonávala potraty, aj keď bola sama tehotná. Čo sa stalo, že zmenila názor?

Keď porodila svoju dcéru, uvedomila si, že to je vlastne veľmi jednoduché – že dieťa a plod sú rovnaké. „Skutočnosť, že dieťa nebolo žiaduce, prestalo stačiť na to, aby som ho zabila. Už som nemohla vykonať žiadny potrat“– svedčí elegantná, distingvovaná dáma a lekárka, pre ktorú však bolo ťažké skryť emócie počas svojho svedectva.

Potrat – nemôžete po ňom ostať bez následkov

Jej názory sa tiež vyvíjali v dôsledku sledovania mladých žien, ktoré prežívajú neplánované tehotenstvo. Tie, ktorí sa rozhodli porodiť, sa cítili „prekvapivo dobre“ a tie, ktorí podľahli potratu, neskôr bojovali s negatívnymi emocionálnymi a fyzickými následkami. „Nebolo to vôbec to, čo som očakávala a čo by zodpovedalo mojej feministickej ideológii,“ pripustila gynekologička.

Kathi Aultman neverí, že žena môže odísť nepoškodená a rovnako úplná od situácie, v ktorej je jej dieťa zabité. Žena, ktorá prežije potrat, trpí zvlášť, keď očakáva ďalšie dieťa alebo keď nemôže otehotnieť.

Potrat ako ľahká a jednoduchá vec?

„Presvedčili a doslova oklamali sme mladé ženy, že neplánované tehotenstvo je najhoršia vec, ktorá sa im v živote môže stať, a že reprodukčné práva sú dôležitejšie ako právo dieťaťa žiť,“ so smútkom hovorí lekárka. Potrat sa stal strašne ľahkým.

Doktorka Aultman podporuje zákon „Heartbeat Protection Act,“ pretože dáva srdcový rytmus ako konkrétny znak určujúci okamih, od ktorého by mal byť život dieťaťa chránený.

Tento zákon ochráni život tých, ktorí nikdy nebudú existovať, tých, ktorým sa nedovolíme narodiť ak nebudeme nič robiť. Nedokážu nájsť liek na rakovinu, nevytvoria krásnu symfóniu, alebo nezotrú slzy z tváre svojich vlastných budúcich detí. Stačí sa pozrieť na ľudí, ktorí takmer neboli s nami – pretože ich matky boli blízko k rozhodnutiu o interrupcii – aby sme  uvideli, kto by mohli byť tieto deti a koľko dobrého by mohli priniesť do spoločnosti.

Tip na knihu: V osídlach smrti, Milovaná taká, aká si, Byť ako Mária. Knihy si môžete zakúpiť na stránke Zachej.sk.