Internetom sa rozšírili správy o údajnom zázraku, ktorý zažila Talianka Felicia Vitiello. Všetko začalo nahrávkou na Facebooku. Lekári a fyzioterapeuti v nemocnici v Castellammare zostali prekvapení. Možno to bol zázrak vďaka pátrovi Piovi. Aspoň tak to hovorí Felicia Vitiello. Obyvateľka Gragnano, ktoré sa nachádzal neďaleko Neapola. V dlhšom videu z nemocnice rozpráva o tom, ako sa po dvojitej kóme „znovu narodila“.

V takýchto prípadoch je vždy dôležité postupovať opatrne, až kým diecézne vyšetrovanie udalosť nepotvrdí. Čo sa napriek tomu stalo 32-ročnej Felícii na príhovor sv. pátra Pia, znie úžasne.

Lekári neverili vlastným očiam
Bol to zázrak,“ hovorí žena vo videu, ktoré má už tisíce zdieľaní. “Okamžite som začala rozprávať a hýbať sa. Lekári neverili vlastným očiam. Cítim sa dobre, dokážem sa už sama učesať a nalíčiť.“ Na nahrávke Felicia podrobne rozpráva o tom, čo sa stalo 10. apríla. Bola v nemocnici v Castellammare di Stabia už dva mesiace. Podstúpila operáciu a nakazila sa. Na ďalšie lieky jej telo nereagovalo a jej stav sa rapídne zhoršoval. Raz upadla do kómy a potom po niekoľkých týždňoch znova. Lekári sa už vzdali akejkoľvek nádeje na vyliečenie. Vtedy mala Felícia vidieť svoje telo zhora a počuť, ako jej páter Pio povedal, aby sa vrátila k životu a vydala svedectvo viery. Náhle sa prebudila. Kóma na počudovanie lekárov a fyzioterapeutov nespôsobila žiadne škody. Felícia si spomína, že po prebudení pocítila vôňu ruží. Podobné odhalenie s pátrom Piom sa malo odohrať aj počas prvej kómy.

Zázrak?
V nahrávke zverejnenej na Facebooku 14. apríla žena hovorí o údajnom zázraku na príhovor sv. pátra Pia. “Po tom, čo ma zachránili počas prvej kómy a CT vyšetrením, ktoré potvrdilo moje zotavenie, som o pár týždňov neskôr upadla do kómy znova. Videla som svoju dušu, ako vychádza z môjho tela a bola som na ceste do neba. A v tom okamihu som uvidela pátra Pia, ako ju sťahuje späť do môjho tela. Páter Pio mi povedal, aby som sa vrátila. Povedal mi, že som bol vyvolená vydať svedectvo viery, a aby som odovzdala sa do modlitby za neveriacich a agnostikov. Moje utrpenie a prosby mi poslúžili na to, aby som mohla svedčiť o tom, čo som vtedy videla (…). Podobné odhalenie som mala aj počas svojej prvej kómy.

Príkaz pátra Pia
Neexistuje pre to žiadne lekárske vysvetlenie,“ dodáva Felicia. “Mám však morálnu povinnosť svedčiť o tomto zázraku, doviesť ľudí k viere a modlitbe. Teraz je to mojím poslaním. V krvi už nie je ani stopa po infekcii, ktorá ma dostala do kómy.“ 

zdroj: Aleteia

Tip na knihu: 365 dní s Pátrom Piom, Páter Pio a očistec. Knihy si môžete zakúpiť na stránke Zachej.sk.