Muž, ktorý prežil koronavírus, porozprával svoj príbeh v pondeľňajšom vydaní Fox and Night. Vysvetlil, ako mu diagnostikovali vírus, a ako sa snažil dýchať, keď odpadol v nemocnici a jeho pľúca sa rýchlo naplnili tekutinou.

Podľa neho sa všetko zmenilo, keď Boh vošiel do jeho izby a vdýchol mu vzduch do pľúc. Clay Bentley, zástupca šerifa z Georgie, zdieľal svoj príbeh o svojom zázračnom uzdravení po trpkej bitke s koronavírusom. Verí, že sa nakazil vírusom po stretnutí v kostole na Liberty Square v Cartersville v Georgii. Okamžite oslabol a nasledujúci deň vyhľadal urgentnú pomoc v snahe nadýchnuť sa. Nakoniec mu bola diagnostikovaná pneumónia a poslali ho domov.

O niekoľko dní neskôr sa však vrátil do nemocnice, potom čo sa jeho stav zhoršil, a nakoniec potvrdili, že ide o koronavírus. “Viete, bol som v nemocnici asi 12 dní. Myslím, že to bolo niekedy v piaty alebo šiesty deň, keď mi lekári povedali, že vyskúšali už všetko. Vyskúšali všetky antibiotiká. Urobili všetky testy a povedali mi‘Dnes je tvoj stav oveľa viac horší než, ako keď si prišiel do nemocnice,“ pokračoval a poznamenal, ako mu lekár zdôrazňovali, že je dôležité, aby mu z pľúc odčerpali tekutinu.

Bentley podľa jeho slov v tom okamihu započul, ako mu Boh povedal, že jeho stav sa zlepší. „Chcem vám len povedať, že som počul, ako ku mne prehovoril Pánov hlas slovami: ‘Tvoj stav sa zlepší. Tvoj stav sa zlepší.’ Zdá sa mi, že to bolo asi o tretej hodine ráno, keď som sa dostal do bodu, že som sa nemohol ani len nadýchnuť, a hovorím vám, že som pocítil, akoby mi na hrudi ležal nejaký muž a váha toho muža bola tak ťažká, že začal namiesto mňa dýchať,“ povedal Bentley

Myslím to tak, že to bolo, akoby som sa nemohol ani nadýchnuť. A potom som to zrazu pocítil – cítil som, ako mi niečo vtláča vzduch do pľúc a spoznal som, že Boh bol so mnou, a začal mi vháňať vzduch do pľúc. A tak som sa mohol zhlboka nadýchnuť.

Bentley povedal, že doktor prišiel nasledujúce ráno a informoval ho o tom, že v pľúcach mu nezostala takmer žiadna tekutina. Potom sa ho opýtal, či je veriaci. “Tak, a tu je koniec príbehu.” Lekár prišiel nasledujúce ráno, skontroloval ma a povedal: “Včera bol váš stav horší ako v deň, keď ste prišli. Dnes som sem prišiel a v pľúcach nemáte takmer žiadnu tekutinu.“ A spýtal sa ho: “Chcem sa vás spýtať, či sa modlíte.” A on odpovedal: “Áno, pane. Modlím sa. Neustále sa modlím.” A on povedal: “Vo svojej praxi som často spoznal, že keď sa ľudia modlia, táto pozitívna energia spôsobí, že sa telo začne uzdravovať.” Bentley mu na to odpovedal: “Môžete, ale nemusíte tomu uveriť, to je na vás, ale ja vám hovorím, že Boh prišiel včera do mojej izby a uzdravil ma.“

Tip na knihu: 61 minút k zázraku, Pane, príď mi na pomoc, Uzdravený mocou Ježiša. Knihy si môžete zakúpiť na stránke Zachej.sk.