Toto svedectvo môže vzbudzovať dojem, že medzi mnohými podvodníkmi, ktorí vedia a chcú podvádzať, sa môže nájsť niekto, kto praktizuje mágiu bez vedomého úsilia o podvod. Ide o určitý druh sebaklamu. Osoba je presvedčená, že robí dobro. V skutočnosti bez toho, aby si to uvedomovala, klame samu seba. A klame aj iných. Nasledujúce svedectvo zdanlivo potvrdzuje, že si počína správne. Nie je však možné, ako sa to stalo tejto štyridsaťtriročnej žene, aby si človek v určitom momente nepoložil vážne otázky o sebe a o tom, čo to vlastne robí.

V istom období môjho života som spontánne začala rozprávať priateľkám, že viem zbaviť ľudí uhranutia. A to tak, že som dala do taniera vodu a soľ a potom som pridala niekoľko kvapiek oleja. Verila som, že vidím obrazy osôb, ktoré sa prišli so mnou poradiť, a obrazy, cez ktoré som predpovedala veľa vecí. Dokonca aj o predmetoch, ktoré stratili. Ľudia mi ďakovali a ja som bola rada, pretože som ich videla odchádzať spokojných. Bola som presvedčená, že som im pomohla.

Toto sa stále viac stupňovalo, pretože som pozvoľna prešla k ďalším praktikám mágie, ako sú veštenie z ruky (chiromantia), veštenie z kariet a vyvolávanie duchov. Ale nemala som pokoj. Naopak, vnútorne som sa cítila stále horšie a trápili ma pochybnosti. Až som raz dostala radu od istých ľudí, aby som sa obrátila na kňaza. On mi mal pomôcť pochopiť, do čoho som sa to vlastne dostala.

Kňaz, ktorý mi bol predstavený ako exorcista, mi povedal, že všetko, čo som robila, bolo v skutočnosti dielom zlého, aj keď som si myslela, že robím dobre a že pomáham ľuďom. V ten deň som si v duchu povedala: „Keby to všetci kňazi vysvetľovali veriacim! Koľkí ľudia, ktorí padli do tejto pasce podobne ako ja, by sa zachránili od istého zničenia.“ Tak sa začala pre mňa cesta obrátenia a utrpenia, na ktorej sa moje oči pomaly otvárali Božiemu svetlu. A ako som objavovala jeho dobrotu a jeho milosrdenstvo, cítila som sa oslobodzovaná z vlastnej minulosti prežitej bez viery, prežitej v tme a v hriechu.

Hovorím vám s úprimným srdcom, modlite sa k Pánovi Ježišovi a prijímajte jeho vôľu. A nesnažte sa spoznať svoju budúcnosť prostredníctvom veštcov. Zvedavosť a túžba vedieť, čo sa nám zajtra môže stať, nás môžu urobiť slepými voči láskavej a prozreteľnej Božej prítomnosti v našom živote. Budúcnosť je v Božích rukách, úplne sa mu odovzdajte a majte vieru.

Tento úryvok pochádza z knihy Nebezpečenstvo mágiektorú si môžete kúpiť na Zachej.sk.