Mladučký Dylan Askin omráčil lekárov svojím zázračným zotavením počas najsvätejšieho  víkendu v cirkevnom roku. V roku 2016 sa jeho rodičia dozvedeli správu, že ich trojročný syn nemá šancu na prežitie. Dylan upadol do kómy po ochorení na zriedkavú formu rakoviny pľúc. Lekári rodičom odporučili vypnúť prístroje a rozlúčiť sa s ich synom: bolo to na Veľký piatok. O svojom mučivom rozhodnutí porozprávali pre denník The Telegraph slovami: “Má tak blízko k svojim bratom, že to bolo ťažké rozhodnutie. Lekári však povedali, že jeho orgány zlyhávajú a nič už nemôžu urobiť.”

V sobotu ho nechali rodičia pokrstiť, no keď sa pripravovali na vypnutie prístrojov, všimli si, že sa otočil. Bolo to znamenie, že chlapec stále vykazuje mozgové funkcie. Špecialista potvrdil, že jeho orgány skutočne nezlyhali. Rodičia sedeli pri posteli svojho syna počas veľkonočného víkendu a sledovali, ako ich syn naberá silu. A ako čas plynul, Dylan sa začal zotavovať a lekári skonštatovali, že na veľkonočnú nedeľu bol jeho stav stabilizovaný. Dylanova mama povedala: “Bola som silne presvedčená, že Dylan bol náš Veľkonočný zázrak.” Jej najstarší syn, šesťročný Bryce, si spočiatku myslel, že sa jeho brat už “nevráti”, pričom povedal: “Ach, takže je ako Ježiš.” Kerry nato odpovedala: “Nemýliš sa. Práve vstal z mŕtvych.”

Dylana nakoniec už zotaveného mohli odpojiť z prístrojov, keď týždeň nato začal sám dýchať. Bolo to na výročie svadby jeho rodičov. Príbeh Dylana je však ešte neuveriteľnejší. Choroba chlapca sa prvýkrát objavila počas 1. sviatku vianočného v predchádzajúcom roku, keď mu zlyhali jeho pľúca. Po testoch a mesiacoch neustále vracajúceho sa ochorenia bola chlapcovi diagnostikovaná histiocytóza pľúcnych langerhansových buniek. Išlo o formu rakoviny, ktorá postihuje iba 1 z 125 miliónov pacientov vo veku 3 rokov.

Dylan vyhral boj a “vstal z mŕtvych”, no jeho rodičia hovoria o traumatických udalostiach: “Cítili sme sa príšerne, keď sme museli vtedy povedať naše zbohom. A aj keď sa zotavil, máme zmiešané pocity – cítime sa vinní, že sme súhlasili s vypnutím prístrojov.” Chlapec sa dva roky po malom veľkonočnom zázraku úplne zotavil. Rodina sa aktívne zapája do aktivít nadácie CLIC Sargent – charity na podporu mladých onkologických pacientov.

Tip na knihu: 61 minút k zázraku, Zázraky z neba, Nečakaný zlom. Knihy si môžete zakúpiť na stránke Zachej.sk.