Pápež hovorí, že namiesto toho, aby sme sa s diablom rozprávali a zaoberali sa potom zábavnými myšlienkami alebo túžbami, mali by sme bežať po ochranu k Panne Márii.

Nemali by sme pristupovať k diablovi alebo hovoriť s ním, hovorí pápež František, pretože aj keď je „porazený“ a bol porazený, je nebezpečný a zvodný. Rovnako ako zlý pes na reťazi, bude hrýzť, ak sa ho pokúsite pohladiť.

Tento odkaz od pápeža na omši v Casa Santa Marta, sa odvoláva na evanjelium, ktoré hovorí, že „vládca tohto sveta bol odsúdený.“

„Môžeme povedať, že je mŕtvy,“ povedal pápež a je „porazený“ (niekto, kto bol porazený). Napriek tomu to nie je ľahké si to zapamätať, pretože „diabol je zvodca, ktorý vie, čo nám povedať“ … a nakoniec, „chceme byť zvádzaní.“

A on má túto schopnosť, schopnosť zviesť. Preto je také ťažké pochopiť, že bol porazený, pretože sa prezentuje s veľkou silou, sľubuje toľko vecí, prináša vám krásne darčeky, krásne zabalené. „Ach, ako krásne!“ … ale neviete, čo obsahujú. „Ale baliaci papier je taký pekný …“ Presvedčí nás obalmi, bez toho aby nám dovolil, aby sme videli, čo je vo vnútri. On vie, ako predložiť svoje návrhy na našu márnivosť a našu zvedavosť.

Pápež poznamenal, ako sa hovorí, že by ste nemali pristupovať ku krokodílovi, ktorý sa chystá zomrieť, pretože s jedným švihnutím svojho chvosta môže stále zabíjať. Rovnakým spôsobom je diabol „mimoriadne nebezpečný.“ Jeho návrhy sú len klamstvá, povedal František, ale „my blázni mu veríme.“ Diabol je skutočne „veľký klamár, otec lži.“ Tak musíme byť pozorní a ako povedal Ježiš, modliť sa a byť pripravení. Rímsky biskup trval na tom, že sa nesmieme k nemu približovať.

Ak viem, že sa duchovne blížim k tejto alebo tej myšlienke, ak sa blížim k tejto alebo tej túžbe, ak idem na toto miesto alebo na iné, a viem, že to nie je dobré a aj tak sa blížim k tomuto zúrivému, uviazanému psovi, čo očakávam? Prosím, nerobte to. „Mám veľmi hlbokú ranu …“ „Kto ti to urobil?“ … „Pes“ … „Ale nebol si pripravený?“ … „Áno, ale šiel som ho hladiť …“ „Hľadal si ho … „… Tak to je. Nikdy sa ho nedotýkajte len preto, že je uviazaný. Nechajme ho tam. Na reťazi.

Nakoniec, povedal pápež, nesmieme zabúdať na varovanie pred dialógom s diablom, ako to urobila Eva. Namiesto toho nájdite ochranu v Panne Márii.

Musíme sa modliť, konať pokánie a nepristúpiť k nemu alebo k dialógu s ním. A rovnako ako idú deti, ísť k našej matke. Keď sa dieťa bojí, ide k svojej matke. „Mami, mami, mám strach.“ Keď mám nočnú moru, idem k svojej mame. Choďte za Pannou. Chráni nás. Aj cirkevní otcovia, predovšetkým ruskí mystici, hovoria, že v časoch duchovného súženia sa musíme ukryť pod plášťom veľkej Božej Matky. Choďte k Matke. Ona nám pomôže v tomto boji proti tomu, ktorý sa už dávno stratil.

Tip na knihu: Poraziť diabla skrze Ježiša, Boj proti diablovi v posolstvách Medžugoria, Nepriatelia spásy: Telo, svet a diabol. Knihy si môžete zakúpiť na stránke Zachej.sk.