Víťaz Ligy Majstrov Real Madrid vedený vedúcim klubu Florentinom Pérezom a trénerom Zinedine Zidanom začal po návrate do svojej krajiny oslavu víťazstva v Lige majstrov návštevou madridskej katedrály. Sprevádzal ich miestny biskup Jesús Vidal. Poďakovali patrónke mesta, Panne Márie z Almudeny za víťazstvo nad Liverpoolom.

Pohár pri nohách Panny Márie

Na začiatku krátkeho ceremoniálu Florentino Pérez poďakoval svojim hráčom za ich náročnú prácu: „Ukázali ste, že vďaka tímovej práci môžete dosiahnuť to, čo mnohí považujú za nemožné: pohár Ligy majstrov tretíkrát za sebou.“

Potom sa ujal slova biskup Jesús Vidal, ktorý veľmi ocenil gesto klubu, ktorý sa rozhodol venovať svoje víťazstvo Panne Márii z Almudeny. Otočil sa k hráčom: „Ste autoritou a vzorom pre mnohých mladých chlapcov. Príklad, pre ktorý sa vyplatí tvrdo pracovať. Mladí ľudia veľmi potrebujú v dnešnom svete dobré príklady. Spoločne môžeme vytvoriť solidárnejší svet.“

Nakoniec obranca Jesús Vallejo prečítal modlitbu a následne sa celý tím  presunul k soche Panny Márie, kde zložili víťazný pohár.

Tip na knihu: Pod ochranným plášťom Márie, Kecharitomene – Milostiplná, 365 dní s Máriou. Knihy si môžete zakúpiť na stránke Zachej.sk.