Archív kláštora v Jrabte obsahuje nespočetné množstvo záznamov o zázračných udalostiach pripisovaných svätej Rafke. Vybrali sme niekoľko svedectiev, ktoré sú zverejnené na oficiálnej internetovej stránke tohto kláštora. Netreba však zabúdať na to, že najväčším zázrakom je duchovná premena osôb, ktoré sa cítia priťahované príkladom svätej Rafky a rozjímajú o jej živote.

Uzdravený z leukémie

Elias Mikhael Rustom z Rachiine svedčí o uzdravení svojho jedenapolročného synčeka Mandoua, ktorému bola 2. marca 2002 diagnostikovaná ťažká forma leukémie. Dieťa bolo okamžite hospitalizované v nemocnici v Tripolise, kde mu začali podávať transfúzie. Znepokojení rodičia prosili o pomoc svätú Rafku, ktorá sa im zjavila v sne a uistila ich, že synček sa im uzdraví. Otec mu začal po troške primiešavať do jedla zem pochádzajúcu z hrobu svätej Rafky. Synčekov stav sa postupne zlepšoval. Vyšetrenia, ktoré mu urobili o mesiac neskôr, ukázali, že leukémia zmizla.

Zmiznutie sivého zákalu

Pani Dalla Toufic Rizk trpela sivým zákalom, ktorý jej diagnostikovali pred tromi rokmi. Dňa 25. mája 2001 sa vydala na púť do Kláštora blahoslavenej Rafky, aby ju poprosila o uzdravenie. Po návrate rozpustila hŕstku zeme z hrobu tejto blahoslavenej v pohári vody a vypila ju. Na druhý deň zistila, že vidí normálne.

Víťazstvo nad hepatitídou

Samir Fayez al Badoui dosvedčuje svoje uzdravenie z hepatitídy, ku ktorému došlo v roku 2002 na príhovor svätej Rafky. Napriek tomu, že podstupoval liečbu, mal päť mesiacov prudké bolesti a vysoké horúčky. Jedného dňa mu niekto dal trochu zeme z hrobu svätej Rafky. Chorý ju požil a o niekoľko dní sa všetky symptómy i samotná choroba vytratili.

Už viac nebudeš trpieť

Rita Abou Haidar si vykonala púť k hrobu svätej Rafky, aby si od nej vyprosila uzdravenie z nádoru na žalúdku. Keď vstúpila do kláštorného obchodíka, sestra, ktorá tam mala službu, ju vyzvala, aby ju nasledovala k hrobu, odkiaľ potom vzala trochu zeme, a spýtala sa jej: „Aké žalúdočné problémy ťa trápia?“ Ohromená z toho, že vie, čím trpí, Rita odpovedala: „Veľmi trpím pre nádor a lekárov už nechcem ani vidieť. Prišla som poprosiť svätú Rafku o uzdravenie.“ Sestra ju uistila: „Už viac nebudeš trpieť, si uzdravená!“ O niekoľko dní nato bolesti vymizli a Rita sa úplne uzdravila.

Zmiznutie psoriázy

Matka Victorie Daou Aakliovej vydala svedectvo o tom, ako jej dcéra vo veku jedenásť rokov ochorela na psoriázu. Začala strácať vlasy a jej pokožku pokryli mapy, ktoré jej spôsobovali bolesti na celom tele. Lekári tvrdili, že ide o nevyliečiteľnú chorobu, a preto 9. júna 2001, v deň vigílie svätorečenia sestry Rafky, ju matka zaviedla k jej hrobu, vzala z neho trochu zeme a posypala ňou mapy na tele dievčatka. O dva týždne sa jej stav začal zlepšovať a do dvoch mesiacov bola úplne zdravá.

Zázrak v priamom prenose

George Nohra z Achrafiehu vydal svedectvo o tom, že v roku 2003 jeho matka utrpela viacnásobné zlomeniny v dôsledku nepríjemného pádu. Táto žena zostala pripútaná na lôžko a trpela veľkými bolesťami. Keď sledovala v televízii program o svätej Rafke, začala sa k nej modliť za uzdravenie. Po určitom čase pocítila, že ju prenikla akási tajomná sila, vstala z lôžka a začala chodiť. Jej syn, vďačný za matkino uzdravenie, vydal svedectvo o tejto udalosti.

Tento úryvok pochádza z knihy Svätá Rafka: Kvet Libanonu, ktorú si môžete kúpiť na Zachej.sk.