8. decembra 1991 slávil istý kňaz v Betania (Cúe, Venezuela) svätú omšu. Po premenení si všimol, že hostia začína z jednej strany krvácať. Rýchlo ju schoval a začal skúmať, aby sa ubezpečil, či ide o zázrak. Hovorí doslova: “Po tom, čo som jeden z kusov veľkej hostie, ktorú som rozdelil na 4 časti, prijal, vrátil som zvyšok na paténu. O niečo neskôr som sa pozrel dolu na paténu a nemohol som uveriť tomu, čo som videl: na jednom z kúskov hostie, ktorú som rozdelil, sa zjavila červená škvrna a z nej začala vytekať akási červená substancia podobná krvi, keď vyteká z rany. Po omši som vzal hostiu a bezpečne ju uschoval v sakristii svätyne. Na druhý deň o 6.00 ráno som sa vrátil späť a zistil som, že krv stále prúdila a o niečo neskôr začala schnúť. Avšak dodnes sa krv javí ako čerstvá. Zvláštnou vecou je, že krv prúdila len z jednej strany toho kúska, avšak bez toho, že by sa zvyšná časť zafarbila.

Podľa knihy Eucharistické zázraky sveta miestny biskup začal vyšetrovanie, aby sa ubezpečil, že sa jav nedá vysvetliť ničím prirodzeným.

Na omši sa nachádzalo množstvo pútnikov, ktorí okamžite zistili, že kňaz nemal žiadne rany, z ktorých by prúdila krv na hostiu. Okrem toho z analýz vyplynulo, že krv kňaza nezodpovedá krvi z hostie. Zázračnú hostiu podrobili niekoľkým špeciálnym štúdiám, o ktoré požiadal vtedajší biskup Los Teques, reverend Pio Bello Ricardo, a výsledky potvrdili, že išlo o ľudskú krv typu AB pozitív, ktorá zodpovedá tej, ktorá sa nachádza aj na Turínskom plátne či na hostii eucharistického zázraku z Lanciana (odohral sa v Taliansku v roku 750 a analyzovalo ho 500 komisií Svetovej zdravotníckej organizácie – WHO).

Hostia bola neskôr umiestnená v kláštore v Los Teques, kde ju vystavili tisíckam pútnikov. Odvtedy sa stala stredobodom úcty a oddanosti zo strany mnohých putujúcich, ktorí prichádzali nielen z Venezuely, ale z celého sveta. Do kláštora augustiniánskych mníšok Svätého Srdca Ježišovho v Los Teques sa môžete prísť aj vy pozrieť na zázračnú hostiu v hociktorý deň v roku, v ktorúkoľvek hodinu. Nachádza sa v ich kaplnke neustálej adorácie.

Jeden pútnik z New Jersey, Daniel Sanford, prišiel do kláštora v roku 1998. Vysvetľuje, čo sa odohralo: “12. novembra 1998 sme sa s modlitbovou skupinou vydali na púť do Betanie a vzali nás na návštevu zázračnej hostie do kaplnky augustiniánok z Los Teques. Náš duchovný vodca otec Mazzarella slávil omšu. Po skončení slávnosti kňaz otvoril dvere svätostánku, v ktorom sa nachádzala zázračná hostia. S veľkým údivom som pozeral, ako sa hostia nachádza akoby v plameňoch, a videl som tam pulzujúce Srdce, ktoré v strede krvácalo. Videl som to asi po dobu 30 sekúnd alebo tak, potom sa hostia vrátila do normálu. Časť tohto zázraku som natočil vlastnou kamerou.

Video poslali miestnemu biskupovi, ktorý podporoval šírenie videa za účelom rozšírenia viery v skutočnú prítomnosť Ježiša v Eucharistii. Zázrak z Los Teques je ešte možné vidieť na vlastné oči a krv na hostii je stále svieža, ako by sa zázrak odohral len teraz.

Tip na knihu: 21 spôsobov adorácie, 100 modlitieb k adorácii, 15 minút s Ježišom. Knihy si môžete zakúpiť na stránke Zachej.sk.