Taliansky spevák Andrea Bocelli pricestoval do Fatimy, aby tu zaspieval na koncerte vďakyvzdania. Na jednej strane tu bol ako čestný hosť pozvaný osláviť sté výročie zjavení v Cova da Iria a na druhej strane ako zbožný pútnik alebo len ako syn.

Na facebookovom profile Santuário de Fatima (Fatimská svätyňa) je vyobrazený v modlitbe, ako prechádza na kolenách okolo kaplnky zjavenia. Podpis pod fotografiou z Facebooku má nasledujúci text (preložený z portugalčiny): Andrea Bocelli práve uverejnil fotografiu na svojej oficiálnej stránke Instagramu, kde sa modlí pri kaplnke Zjavenia vo Fatime, ktorú navštívil v nedeľu 13. mája v rámci výročia koncertu vďakyvzdania. Pred koncertom v bazilike Svätej Trojice sa svetoznámy tenor so svojou ženou šli pomodliť do kaplnky Zjavenia. Okolo kaplnky so sochou Panny Márie prešli po kolenách.

Bolo by skvelé, keby sa zvedavosť fanúšikov o tom, čo celebrity robia, kde sú a s kým sa stretávajú (ako je to aj v prípade Andreu Bocelliho), zamerala skôr na dôvody, prečo tento populárny a talentovaný spevák prejavuje svoju vieru tak otvorene.

Andrea Bocelli o Márii

Andrea Bocelli hovorí o Božej Matke vo veľmi vznešenom, dokonca majestátnom tóne, nezvyčajnom pre sociálne médiá. Jasne vyjadruje svoju mariánsku zbožnosť a v rámci Cirkvi obhajuje mimoriadne atribúty Božej matky. Jeho návšteva Fatimy pripadla na druhú nedeľu v máji, keď sa v Taliansku oslavuje Deň matiek. V príspevku na svojom profile zdôrazňuje spojenie medzi Máriou a každou pozemskou matkou.

Na Facebooku píše: “Mária je povinnou cestou k nášmu Otcovi, je to naša Nebeská Matka, Prostredníčka a Zástankyňa. Každá matka je jej symbolom, ako aj každé materstvo, ktoré dáva život, ju prináša a objavuje ju. Existujú miesta ako Svätyňa Panny Márie Ružencovej vo Fatime, kde je vzduch plný jej prítomnosti, do tej miery, že každý dych sa mení na modlitbu.

Svojou aktivitou na internete upozorňoval autor na jedinečné posolstvo: Mária je príhovor pre nás všetkých. Sme milovaní. V každom momente našej existencie, v každej našej bunke, večná láska nás chráni, podporuje a udržuje.

Známy a milovaný taliansky spevák neváha hovoriť o svojej viere kdekoľvek na svete. Cíti bremeno zodpovednosti a ako kedysi odvážne hovoril o svojich chybách a momentoch krízy, tak teraz odvážne priznáva vieru. Je naplnený radosťou a vďačnosťou za to, čo má, za talent, ktorý dostal. S mužskou hrdosťou hovorí o Márii a o jej mimoriadnom prvenstve u Boha a u ľudí.

Panna Mária: najlepšia prostredníčka

Je nádherné, že existujú ľudia, ktorí sú bohatí a slávni, a ktorí nosia ruženec. V presvedčení o moci tejto modlitby sa nepozastavujú nad tým, či je to “v pohode” alebo nie. Podobajú sa tým dospelým deťom, ktoré sa v prítomnosti iných neboja prejaviť citlivosť k svojej matke. Naopak, hovoria o materinskej láske k priateľom, cudzincom a všetkým okolo.

V perspektíve večnosti, ktorá sa bez Boha javí ako obrovská absurdita, a pre ktorú sa všetci rozpadáme, nemá zmysel premýšľať, či sme viac či menej bohatí alebo viac či menej slávni. Zmysel tkvie iba v spáse. V tejto veci sa zdá, že Bocelli nemá pochybnosti, najmä keď kľačí a s dôverou sa obracia na tú Najlepšiu z prostredníčok.

Tip na knihu: Fatima – celá pravda, Kecharitomene – Milostiplná, Novéna k Nepoškvrnenému počatiu Panny Márie. Knihy si môžete zakúpiť na stránke Zachej.sk.